bractwolider.org
-strona główna

Bractwo Liderów to szlacheckie stowarzyszenie o charakterze patriotycznym i międzynarodowym





 
Działacze Bractwa Liderów na Mistrzostwach Polski:
 
   W niniejszym artykule przedstawiamy sprawozdanie z imprezy sportowej w sztukach walki: Edycji I Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami, a to z powodu związków z tą imprezą i naszą na niej obecnością.
   W imprezie tej udział wzięło kilkunastu działaczy Bractwa, dalej wymienionych. Nie dzieje się tak bez powodu.
   Obecność członków Bractwa, zwłaszcza w mundurach i płaszczach szlacheckich na tych Mistrzostwach Polski pozytywnie wpływa na wielką grupę młodzieży z całej Polski, która - na podstawie obserwacji swego otoczenia - naprawdę wątpi w to, aby dorośli i starsi (zainteresowani zwykle narzekaniem, napojami i siedzeniem przed telewizorem) mogli być dla niej wzorem, zwłaszcza w zakresie patriotyzmu
   Z drugiej zaś strony poprzez udział w tej imprezie członkowie naszego Bractwa mają możliwość naocznie przekonać się, jak zaangażowana jest grupa młodzieży i dzieci, zainteresowanych sztuką walki, i ocenić ogromne zaangażowanie i poziom wyszkolenia tej społeczności, będącej przecież przyszłością narodu polskiego, gdyż w niedalekiej przyszłości to oni będą decydować o tym, jak wyglądać będzie naród polski i nasza Ojczyzna.
   Szczególnie członkowie Bractwa mogą na własne oczy przekonać się, że nieprawdą jest, jakoby cała polska młodzież była całkowicie stracona - zdemoralizowana przez używki i komputery.  
   Celem naszych działań poprzez udział w tych Mistrzostwach Polski jest łączenie pokoleń: straszego i już doświadczonego z młodszymi. 
 
 
XVI Otwarte 
MISTRZOSTWA POLSKI KARATE TSUNAMI 
Edycja I:
12 czerwca 2021 roku w Warszawie
 
MPRozpoczęcie Mistrzostw Polski. 
 
MPRozgrywanie konkurencji na Mistrzostwach Polski prowadzono równocześnie na czterech planszach.  

MPStartujący zawodnicy walczyli z wielką dzielnością. W konkrencjach Full-contact i Light-contact od silnych ciosów
czasem nawet spadały hełmy. W konkurencjach tych można stosować wszystkie techniki we wszystkie części ciała,
a po upadku starcie jest kontynuowane. Na ilustracji widać, jak po powaleniu jeden z zawodników "dobija" drugiego.
Walkę tę jako sędzia planszowy ocenia hanshi Andrzej Kaczmar 8 dan (Bytom).
 MP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurencja: Szermierka na miecze.

Używanie piankowych atrap umożliwia bezpieczne rozgrywanie

tej konkurencji, a równocześnie wielką dynamikę starć.

MP Szermierka na miecze jest konkurencją niezwykle dynamiczną. 
 MP  MP
Były również demonstracje tradycyjnej polskiej szermierki z użyciem prawdziwych szabli, ale oczywiście dla zachowania bezpieczeństwa
z dużą ostrożnością. Mistrz Bogdan Puczyński 10 dan (Skierniewice) i mistrz Adam Jurczakowski 7 dan (Piastów). 
 MP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najmłodsi z zaciekłością mocują się

w konkurencji Sumo-grappling,

która na zawodach Karate Tsunami

jest połączeniem trzech dyscyplin: Judo, Sumo i Zapasów.

Umożliwia im wykazanie się zręcznością, siłą i walecznością,

a równocześnie zapewnia im bezpieczeństwo. 

 MP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Także w konkurencji Sumo-grappling walka kontynuowana jest po upadku.

Starcie to jako sędzia planszowy ocenia renshi Artur Marcinkowski

4 dan (Staroźreby). 

 MP

 

 

 

 

 

 

 



Dr Robert Więch 6 dan

(lekarz neurolog) jest znany

z precyzyjnych kopnięć, zadanych

we właściwym czasie, które powalają atakującego przeciwnika. Czasem

tak bywa, że napastnik "nadzieje się" na takie kopnięcie, które może go odrzucić i powalić.

 MP

 

 

 

 

 


W walce jednak, jak w życiu, wszystko może się zmienić i nawet odwrócić. Widać to na tej ilustracji, gdy po chwili dr Robert Więch powalony został

w podobny sposób przez mistrza Adama Jurczakowskiego 7 dan, który nigdy nie daje za wygraną i dotąd próbuje, aż odniesie zwyciestwo.

Tak też i w życiu być powinno,

a porażki i klęski, które mogą przydarzyć się każdemu, nie powinny załamywać, tylko inspirować do dalszej walki, gdyż wszystko odmienić się może.

MPSzczytem sportowych marzeń dla wszystkich zawodników, także tych najmłodszych jest pokonanie przeciwników
i zdobycie najwyższego tytułu Mistrza Polski. 
 
MPNa podium zwycięzców stawały smutne chłopaki, wykończone fizycznie i psychicznie sportowymi zmaganiami. 
 
MP Wszystko rozjaśniało się jednak, gdy na podium zwycięzców stawały ładne dziewczyny.
 
Po tym krótkim wstępie fotograficznym przedstawiamy dalej pełną relację z Mistrzostw Polski. 
 

Federacja

Tsunami

    W sobotę 12 czerwca 2021 roku

w godz. 10-14 w hali widowiskowo-sportowej

przy ul. Poezji 5 na osiedlu Warszawa Falenica pomimo pandemii COVID-19 odbyła się największa i najbardziej prestiżowa coroczna impreza sportowa w sztukach walki: 

XVI Otwarte Mistrzostwa Polski

Karate Tsunami.

Warszawa
 Warszawa

 

 

 

 

     

Widok na centrum Warszawy
z Mostu Siekierkowskiego -
od strony osiedli: Falenica
(tu rozegrano
Mistrzostwa Polski)
 i Warszawa Radość
(gdzie znajduje się
Honbu Dojo
i siedziba Federacji).
hala 

       

 

 

 

          

Widok na wejście

do hali sportowej

w Warszawie Falenicy,

w której rozegrano Mistrzostwa Polski.

   Falenica (etymologicznie: 'miejsce podmywane przez fale Wisły') to osiedle w Warszawie, na prawym brzegu Wisły, w dzielnicy Warszawa Wawer, leżące wśród lasów pomiędzy osiedlem Warszawa Radość (w którym mieści się Honbu Dojo – Centralna Szkoła Karate Tsunami i zarazem siedziba Federacji), a Otwockiem. 

 
   Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami przeznaczone są – co jest oczywiste i wynika z nazwy – dla przedstawicieli różnych ośrodków stylu Karate Tsunami z całej Polski.  
 
   Określenie 'Otwarte' w nazwie Mistrzostw Polski oznacza jednak, że uczestniczyć w nich mogą i uczestniczą również przedstawiciele innych niż Karate Tsunami stylów i systemów sztuki walki.
 
   Dokumentację fotograficzną Mistrzostw Polski wykonał płk pil. Andrzej Kwiatkowski (Radom), który przygotuje specjalną książkę - fotoalbum z dużą liczbą fotografii. Osoby zainteresowane nabyciem tego fotoalbumu (drogą wysyłkową) prosimy o kontaktowanie się bezpośrednio z nim : tel. 606 977 490.
 
   W związku z tym w imprezie tej udział wzięli przedstawiciele 11 ośrodków Karate Tsunami oraz 8 ośrodków innych systemów.
 
   W Mistrzostwach uczestniczyło 86 zawodników, a także ponad 30 sędziów, instruktorów i kierowników drużyn.
 
MPWidok na Mistrzostwa Polski. 
 
MPNiektórzy z mistrzów i instruktorów Karate Tsunami, którzy uczestniczyli w Mistrzostwach
w charakterze sędziów, kierowników drużyn, a także zawodników. 
 
   Organizatorami Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami były:
  1. Polska Federacja Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki z siedzibą w Warszawie, 
  2. Federacja Karate Tsunami Renmei z siedzibą w Warszawie, 
  3. Honbu Dojo Centralna Szkoła Karate Tsunami w Warszawie.    
Murat 

 
Mistrzostwa Polski prowadził 
prezes Federacji 
soke Ryszard Murat 10 dan (Warszawa). 
 
Do jego zadań należało kierowanie imprezą,
ogólny nadzór nad jej przebiegiem
i wskazywanie rozgrywek w poszczególnych
konkurencjach i kategoriach na różnych planszach.
Murat 
 Popiołek

 
Sekretarzem Mistrzostw Polski 
był renshi Janusz Popiołek 4 dan (Warszawa).
Do jego zadań należało przede wszystkim wykonanie dyplomów dla wszystkich zawodników 
oraz zapewnienie nagłośnienia.

Funkcję Lekarza Mistrzostw Polski 
pełnił kardiolog shihan dr Maciej Misztal 7 dan 
(Kutno).
Misztal
 Ryniec

 
Funkcję Sędziego Głównego
Mistrzostw Polski pełnił
hanshi Tadeusz Ryniec 9 dan
(Kutno).


Zastępcą Sędziego Głównego 
był hanshi Arkadiusz Wiewiórowski 
9 dan (Warszawa)
Wiewiórowski 
MP
Pamiątkowy plakat XVI Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami, 
który otrzymali wszyscy uczestnicy imprezy.

   Zmagania zawodników oceniali następujący licencjonowani sędziowie:
  1. Bieńkowski Sebastian 1 dan - Warszawa, woj. mazowieckie
  2. Denisiuk Artur 6 dan - Warszawa, woj. mazowieckie
  3. Graff Sławomir 6 dan - Bolesławiec, woj. dolnośląskie
  4. Jurczakowski Adam 7 dan - Piastów, woj. mazowieckie
  5. Kaczmar Andrzej 8 dan - Bytom, woj. śląskie
  6. Łukawczyk Jacek 8 dan - Kutno, woj. łódzkie
  7. Marcinkowski Artur 4 dan - Staroźreby, woj. mazowieckie
  8. Misztal Maciej 7 dan - Kutno, woj. łódzkie
  9. Murat Renata 4 dan - Warszawa, woj. mazowieckie
  10. Nowak Waldemar 4 dan - Krośniewice, woj. łódzkie
  11. Ryniec Tadeusz 9 dan – Kutno, woj. łódzkie
  12. Sokołowska Agnieszka 3 dan - Bytom, woj. śląskie
  13. Szopiera Malwina 3 dan - Ślesin/Nakło, woj. kujawsko-pomorskie
  14. Wadelski Jarosław 8 dan - Stare Miasto/Konin, woj. wielkopolskie
  15. Waleriańczyk Roman 5 dan - Grzybowo/Kołobrzeg, woj. zachodniopomorskie
  16. Wiewiórowski Arkadiusz 9 dan – Warszawa, woj. mazowieckie.
    W Mistrzostwach Polski udział wzięło 13-tu gości honorowych, którzy wręczali medale oraz dyplomy zdobywcom medali i tytułów Mistrzów i Wicemistrzów Polski:
  1. Andrzej Baracz – Józefów, kpt. motorowodny
  2. dr Hubert Czerniak – Petrykozy, lekarz słynny ze stosowania niekonwencjonalnych metod medycznych
  3. Marta Bolesława Kościelecka – Konstancin, płk i dr nauk prawnych
  4. Zygmunt Wacław Kowalczyk – Warszawa, gen. bryg., kombatant
  5. Andrzej Kwiatkowski – Radom, ppłk pil., fotograf i autor niniejszego fotoalbumu 
  6. Antoni Robert Miśta – Warszawa, gen. dyw., wicekról Warszawy i Mazowsza Bractwa Kurkowego
  7. Andrzej Podbielski – Mińsk Mazowiecki, b. starszy zboru Świadków Jehowy
  8. Tadeusz Bogdan Pokrowski – Siedlce, gen. dyw., b. dowódca jednostek wojskowych
  9. Wojciech Niemira Rycerz – Warszawa, dr nauk weterynaryjnych, b. pracownik naukowy SGGW
  10. Elżbieta Sadzyńska – Warszawa, gen. bryg., sekretarz generalny Zarządu Głównego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych
  11. Tomasz Sulik – Warszawa, płk i członek władz Zrzeszenia WiN Oficerów i Żołnierzy Oddziałów Partyzanckich RP Wolność i Niezawisłość
  12. Benedykt Szymański – Warszawa, wieloletni dyrektor FSO Warszawa, działacz Bractwa Kurkowego
  13. Stanisław Zduńczyk – Józefów, płk i dr nauk prawnych, urzędnik państwowy.
MP
Otwarcie Mistrzostw Polski. 
 
   O godz. 10:00 odbyło się uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski. 
 
MPOtwarcie Mistrzostw Polski. 
 
MP Otwarcie Mistrzostw Polski. 
 
 
 
 


Następnie odbywały się

zacięte zmagania zawodników

równocześnie na 4 planszach 

 
 
 
Na bieżąco,
po ustaleniu wyników w danych konkurencjach
uroczyście na podium zwycięzców wręczano
medale i dyplomy zdobywcom tytułów
Mistrzów i Wicemistrzów Polski.
 
 
 
 
Wizerunki awersów i rewersów medali
 (złotych, srebrnych i brązowych)
XVI Mistrzostw Polski Karate Tsunami.

medale 
   O godz. 12:00 odbyła się uroczysta Gala Mistrzostw. W jej trakcie prezes Federacji soke Ryszard Murat 10 dan przedstawił reprezentacje ośrodków, które uczestniczyły w imprezie, sędziów i gości honorowych. 

   W trakcie Gali wręczono licencje sędziowskie czterem osobom, które uzyskały je w ostatnim okresie. Licencje te wręczył sędzia główny Tadeusz Ryniec 9 dan. Otrzymali je następujący sędziowie: 
  1. Bieńkowski Sebastian 1 dan - Warszawa, woj. mazowieckie
  2. Sokołowska Agnieszka 3 dan - Bytom, woj. śląskie
  3. Szopiera Malwina 3 dan - Ślesin/Nakło, woj. kujawsko-pomorskie
  4. Waleriańczyk Roman 5 dan - Grzybowo/Kołobrzeg, woj. zachodniopomorskie.
MP
Sędzia główny Mistrzostw Polski hanshi Tadeusz Ryniec 9 dan i zastępca sędziego głównego hanshi Arkadiusz Wiewiórowski 9 dan.
 
MPLicencję sędziego otrzymuje meijin Agnieszka Sokołowska 3 dan (Bytom).
 
MPLicencję sędziego otrzymuje meijin Malwina Szopiera 3 dan (Ślesin). 
 
   Potem wręczono dwa certyfikaty na stopnie mistrzowskie dan osobom, które stopnie te zdobyły w ostatnim czasie. Certyfikate te wręczył Arkadiusz Wiewiórowski 9 dan. Otrzymali je:
  1. Nowak Waldemar 4 dan - Krośniewice, woj. łódzkie
  2. Kubat Tomasz 1 dan – Bytom, woj. śląskie.
MP
Certfikat na mistrzowski stopień 4 dan otrzymuje renshi Waldemar Nowak (Krośniewice).
 
MP Certfikat na mistrzowski stopień 1 dan otrzymuje Tomasz Kubat (Bytom).

 

    Później siedem osób otrzymało prestiżowe odznaczenie Złoty Krzyż Zasługi dla Sztuk Walki Klasy I. Odznaczenie to wręczył gen. dyw. Tadeusz Bogdan Pokrowski. Otrzymali je:

  1. Czerniak Hubert - Petrykozy
  2. Łukawczyk Jacek 8 dan – Kutno
  3. Misztal Maciej 7 dan – Kutno
  4. Ryniec Tadeusz 9 dan - Kutno
  5. Sokołowska Agnieszka 3 dan – Bytom
  6. Waleriańczyk Roman 5 dan – Grzybowo/Kołobrzeg.
Krzyż
MP
Złoty Krzyż Zasługi dla Sztuk Walki Klasy I otrzymuje hanshi Jacek Łukawczyk 8 dan (Kutno). 
 
MP Złoty Krzyż Zasługi dla Sztuk Walki Klasy I otrzymuje shihan Maciej Misztal 7 dan (Kutno). 
 
MPZłoty Krzyż Zasługi dla Sztuk Walki Klasy I otrzymuje hanshi Tadeusz Ryniec 9 dan (Kutno). 
 
MP Złoty Krzyż Zasługi dla Sztuk Walki Klasy I otrzymuje kyoshi Roman Waleriańczyk 5 dan (Grzybowo/Kołobrzeg).
 
MP  Złoty Krzyż Zasługi dla Sztuk Walki Klasy I otrzymuje meijin Agnieszka Sokołowska 3 dan (Bytom). 

MP  Złoty Krzyż Zasługi dla Sztuk Walki Klasy I otrzymuje dr Hubert Czerniak (Petrykoza), 
lekarz słynny ze stosowania niekonwencjonalnych metod medycznych.
 
  Po Gali nadal odbywały się zmagania zawodników na kilku planszach. 
 
   Wyjątkowa sprawność sędziów, co zadziwiało wszystkich i za co publicznie pochwalił ich prezes Federacji soke Ryszard Murat 10 dan, umożliwiła zakończenie imprezy o godz. 14:00.    

MPJedna z Komisji Sędziowskich na Mistrzostwach Polski:
hanshi Arkadiusz Wiewiórowski 9 dan, hanshi Tadeusz Ryniec 9 dan, shihan Maciej Misztal 7 dan. 

MPInna z Komisji Sędziowskich na Mistrzostwach Polski: 
renshi Renata Murat 4 dan, hanshi Jacek Łukawczyk 8 dan, meijin Malwina Szopiera 3 dan.
 MP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podsumowywanie wyników przez sędziów z Komisji Sędziowskiej

i sędziego planszowego. 

   W XVI Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami udział wzięły reprezentacje następujących ośrodków Karate Tsunami:
  1. Bolesławiec, woj. dolnośląskie – Ośrodek Karate Tsunami w Bolesławcu, na jego czele stoi Graff Sławomir 6 dan
  2. Brenna, woj. ślaskie – Ośrodek Karate Tsunami Brennna, na jego czele stoi Grochowski Marcin 1 kyu 
  3. Bytom, woj. śląskie – Śląskie Centrum Karate Tsunami z siedzibą w Bytomiu, na jego czele stoją: Kaczmar Andrzej 8 dan i Sokołowska Agnieszka 3 dan
  4. Golina, woj. wielkopolskie – Goliński Klub Karate Tsunami, na czele jego reprezentacji stał Jacoszek Jarosław
  5. Grzybowo/Kołobrzeg, woj. zachodniopomorskie – Ośrodek karate Tsunami Grzybowo/Kołobrzeg, na jego czele stoi Waleriańczyk Roman 5 dan
  6. Kazimierz Biskupi, woj. wielkopolskie – Uczniowski Klub Sportowy Sato Kazimierz Biskupi, na  jego reprezentacji stał Mikołajczyk Stanisław
  7. Krośniewice, woj. łódzkie – Krośniewicki Klub Sportowy Karate-do Tsunami, na jego czele stoi Nowak Waldemar 4 dan
  8. Kutno, woj. łódzkie – Kutnowski Klub Karate-do Tsunami, na jego czele stoją: Ryniec Tadeusz 9 dan, Łukawczyk Jacek 8 dan i Misztal Maciej 7 dan
  9. Stare Miasto/Konin, woj. wielkopolskie – Uczniowski Klub Sportowy POWA Stare Miasto, na jego czele stoi Wadelski Jarosław 8 dan
  10. Staroźreby, woj. mazowieckie – Uczniowski Klub Sportowy Shuriken Staroźreby, na jego czele stoi Marcinkowski Artur 4 dan
  11. Warszawa, woj. mazowieckie – Honbu Dojo Centralna Szkoła Karate Tsunami, na jej czele stoją: Wiewiórowski Arkadiusz 9 dan i Denisiuk Artur 6 dan;
     a także reprezentacje następujących ośrodków innych stylów i systemów:
  1. Dębnica Kaszubska, woj. pomorskie – Klub Karate Goju-ryu Dębnica Kaszubska, na jego czele stoi Lehman Krzysztof 3 dan
  2. Drobin, woj. mazowieckie – Sekcja Sztuk Walki MOSiR w Drobinie, na jej czele stoi Gajewski Marcin 1 dan
  3. Drobin, woj. mazowieckie – Sekcja Samoobrony i Mieszanych Sztuk Walki w Drobinie, na jej czele stoi Pomianowski Krzysztof 1 dan
  4. Kraków, woj. małopolskie – Krakowskie Centrum Combat Self Defense
  5. Mrocza, woj. kujawsko-pomorskie – Szkoła Walki RAION, na jej czele stoi Szopiera Malwina 3 dan
  6. Piastów, woj.  mazowieckie – Polskie Zrzeszenie Ju-jitsu i Karate Shotokan z siedzibą w Piastowie, na jego czele stoją: Jurczakowski Adam 7 dan i Więch Robert 6 dan
  7. Skierniewice, woj. mazowieckie – Polska Unia Jiu-jitsu i Szermierki z siedzibą w Skierniewicach, na jej czele stoi Puczyński Bogdan 10 dan
  8. Włocławek, woj. kujawsko-pomorskie – Klub Academy Martial Arts Włocławek, na jego czele stoi Sidor Paweł 3 dan.
Niżej kilka fotografii ukazujących przedstawienie niektórych drużyn.
 
MP Krośniewicki Klub Sportowy Karate-do Tsunami.
 
MP Kutnowski Klub Karate-do Tsunami.
 
MP Uczniowski Klub Sportowy POWA Stare Miasto.
 
MP  Szkoła Walki RAION Mrocza.
 
MP Sekcja Sztuk Walki MOSiR w Drobinie.
 
MPPolskie Zrzeszenie Ju-jitsu i Karate Shotokan z siedzibą w Piastowie. 
 
MP Klub Academy Martial Arts Włocławek.
 
 
   Zmagania na Mistrzostwach prowadzono w 10-ciu kategoriach:
  • najmłodsi - osoby nie uczęszczające jeszcze do szkoły podstawowej
  • młodzicy - uczniowie klas I-II szkoły podstawowej
  • kadeci – uczniowie klas III-IV szkoły podstawowej 
  • juniorzy – uczniowie klas V-VI szkoły podstawowej 
  • juniorzy starsi - uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej
  • licealiści młodsi – uczniowie klas I-II liceum lub odpowiednika tej szkoły 
  • licealiści starsi – uczniowie klas III-IV liceum lub odpowiednika tej szkoły 
  • dorośli – osoby pełnoletnie
  • seniorzy – osoby powyżej 50-go roku życia 
  • mistrzowie – posiadacze stopni mistrzowskich (dan).
   Ze względu na pandemię COVID-19 tegoroczne Mistrzostwa Polski podzielono na dwie edycje (części).

   W opisywanej Edycji I odbyły się zmagania w następujących 16-tu konkurencjach:
  1. Light-contact
  2. Full-contact
  3. Sumo-grappling
  4. Szermierka na miecze
  5. Walka na noże
  6. Nunchaku-kumite
  7. Yakusoku-kumite
  8. Makiwara-kumite
  9. Renraku-waza
  10. Tokui-kata
  11. Pokaz specjalny indywidualny dla każdego stylu
  12. Pokaz specjalny zespołowy dla każdego stylu
  13. Kata Karate Tsunami indywidualnie
  14. Kata Karate Tsunami zespołowo
  15. Kata Karate Tsunami indywidualnie z Bronią
  16. Kata Karate Tsunami zespołowo z Bronią
Dalej zamieszczamy kilka fotografii ukazujących występy w niektórych konkurencjach: 
 
MPW konkurencjach Full-contact i Light-contact zawodnicy walczą w "zbrojach tsunami". 
 MP

 

 

 

 

 

 

 


W konkurencjach tych zawodnicy

mogą używać technik wykonywanych wszystkimi częściami ciała, zwłaszcza rękami (na ilustracji).

MP
                                                                                        ... jak i nogami. 
 
 
MPKonkurencja Szermierka na miecze. 
 
MP Konkurencja Szermierka na miecze. 
 
MP Konkurencja dla najmłodszych: Sumo-grappling. 
 MP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurencja:

Kata Karate Tsunami z Bronią. 

 MP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurencja: Tokui-kata.

Występuje shihan Sławomir Graff

6 dan (Bolesławiec). 

MP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurencja:

Yakusoku-kumite.

MPKonkurencja pokaz specjalny zespołowo. Drużyna Polskiego Zrzeszenia Ju-jitsu i Karate Shotokan demonstruje kata Karate Shotokan.
 
MPKonkurencja pokaz specjalny zespołowo. Występuje drużyna Sekcji Samoobrony i Mieszanych Sztuk Walki w Drobinie. 
 
MPPokaz specjalny indywidualnie. Demonstracja umiejętności akrobatycznych. 
 
Dalej prezentujemy kilka fotografii przedstawiających zwycięzców w niektórych konkurencjach: 
 
MP Wręczanie medali i dyplomów zwycięzcom odbywało się na bieżąco i bradzo sprawnie.
 
MPMPMPMPMPMPMPMPMPMPMP 
 

WYNIKI:

 

   Oto wyniki uzyskane w XVI Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami Warszawa '2021 – w poszczególnych konkurencjach i kategoriach oraz klasyfikacja drużynowa ośrodków. 

                

            LIGHT-CONTACT - młodzicy:

  1. LUDWIKOWSKI Miłosz - Dębnica Kaszubska (punktów 3)  
  2. WOJTACHNIO Antoni - Dębnica Kaszubska (punktów 2)     


            LIGHT-CONTACT - kadeci:

  1. POMIANOWSKI Jakub - Drobin MOSiR  (punktów 3)  
  2. JACOSZEK Filip - Kazimierz Biskupi (punktów 2)
  3. WOJTACHNIO Filip - Dębnica Kaszubska (punktów 1) 

 

              LIGHT-CONTACT - juniorzy kobiety:   

  1. ŁUNIEWSKA Julia - Staroźreby (punktów 3)  

 

            LIGHT-CONTACT - juniorzy mężczyźni:

  1. SZCZEPAŃSKI Fryderyk - Kazimierz Biskupi (punktów 3)  
  2. ŻURAWSKI Mateusz - Staroźreby (punktów 2)
  3. ŚLUSAR Jan - Dębnica Kaszubska (punktów 1)             

  

            LIGHT-CONTACT - juniorzy starsi:

  1. HORZEWSKA Sylwia - Stare Miasto (punktów 3)

           

            LIGHT-CONTACT - juniorzy starsi mężczyźni - podkategoria I:

  1. BARAŃSKI Dawid - Drobin MOSiR (punktów 3)  
  2. CZABROWSKI Dominik - Drobin SSMSW (punktów 2)   

   

        LIGHT-CONTACT - juniorzy starsi mężczyźni - podkategoria II:

  1. WILCZYŃSKI Krystian - Drobin SSMSW (punktów 3)  
  2. HENSZEL Oliwier - Włocławek (punktów 2)   

    

            LIGHT-CONTACT - licealisci młodsi kobiety:

  1. BALCERAK Klaudia - Włocławek (punktów 3)
  2. HORZEWSKA Sylwia - Stare Miasto (punktów 2)   

  

            LIGHT-CONTACT - licealiści młodsi mężczyźni podkategoria I:

  1. GRADOMSKI Norbert - Drobin SSMSW (punktów 3)
  2. WAWRZEŃCZAK Jan - Drobin SSMSW (punktów 2)

           

            LIGHT-CONTACT - licealiści młodsi mężczyźni podkategoria II:

  1. BARAŃSKI Mateusz - Drobin MOSiR (punktów 3)
  2. ADAMKIEWICZ Kamil - Drobin SSMSW (punktów 2)     
  3. PETLAKOWSKI Oskar - Dębnica Kaszubska (punktów 1)          

     

          LIGHT-CONTACT - licealiści starsi: 

  1. CIARKOWSKI Bartosz - Drobin MOSiR (punktów 3)

 

            FULL-CONTACT - dorośli męźczyźni - podkategoria I:

  1. WIEWIÓROWSKI Szymon - Warszawa (punktów 3)
  2. WAWRZENIEC Bartłomiej - Kraków (punktów 2)  
  3. GROCHOWSKI Marcin - Brenna (punktów 1)       

          FULL-CONTACT - dorośli męźczyźni - podkategoria II:
  1. BALCERAK Arkadiusz - Włocławek (punktów 3)
  2. PETLAKOWSKI Bartosz - Dębnica Kaszubska (punktów 2) 
 
            SUMO-GRAPPLING - najmłodsi kobiety:
  1. JACOSZEK Olga - Kazimierz Biskupi (ex aequo - punktów 3) i ŚLEDŹ Zuzanna - Stare Miasto (ex aequo - punktów 3)    
  2. POMIANOWSKA Kamila - Staroźreby (punktów 2)                                            

 

           SUMO-GRAPPLING - najmłodsi mężczyźni:

  1. WAWRZENIEC Wiktor - Kraków (punktów 3)
  2. MOJSIEWICZ Bartosz - Dębnica Kaszubska (punktów 2)  

 

           SUMO-GRAPPLING - młodzicy kobiety podkategoria I:

  1. KULIŃSKA Nikola - Drobin MOSiR (punktów 3)
  2. HYŻY Maria - Golina (punktów 2)
  3. KACPRZAK Amelia - Krośniewice (punktów 1)

           

           SUMO-GRAPPLING - młodzicy kobiety podkategoria II:

  1. WRÓBEL Maja - Golina (punktów 3)
  2. SPYCHAŁA Pola - Drobin MOSiR (punktów 2) 

 

          SUMO-GRAPPLING - młodzicy mężczyźni podkategoria I:

  1. GÓRA NIkodem - Mrocza (punktów 3)
  2. WOJTACHNIO Antoni - Dębnica Kaszubska (punktów 2)
  3. DOBROSIELSKI Mikołaj - Drobin MOSiR (punktów 1)

  

             SUMO-GRAPPLING - młodzicy mężczyźni podkategoria II:

  1. GŁYDZIAK Eryk - Krośniewice (punktów 3)
  2. TAMBORSKI Antoni - Golina (punktów 2)
  3. LUDWIKOWSKI Miłosz - Dębnica Kaszubska (punktów 1)

  

            SUMO-GRAPPLING - kadeci mężczyźni podkategoria I:

  1. WOJTACHNIO Filip - Dębnica Kaszubska (punktów 3)
  2. KUŹNIEWSKI Arkadiusz - Drobin MOSiR (punktów 2)
  3. JACOSZEK Filip - Kazimierz Biskupi (ex aequo - punktów 1) i LEŚNIEWSKI Marcel - Drobin MOSiR (ex aequo - punktów 1)  

         

           SUMO-GRAPPLING - kadeci mężczyźni podkategoria II:

  1. KACZMARSKI Bartosz - Drobin MOSiR (punktów 3)
  2. POMIANOWSKI Jakub - Drobin MOSiR (punktów 2)
  3. ĆWIEK Damian - Stare Miasto (punktów 1)
  4. MŁYNAREK Szymon - Mrocza

     

            SUMO-GRAPPLING - juniorzy kobiety podkategoria I: 

  1. WŁODARCZYK Natalia - Kazimierz Biskupi (punktów 3)
  2. ŻELEK Olga - Stare Miasto (punktów 2)
  3. ŁUNIEWSKA Julia - Staroźreby (punktów 1)

 

            SUMO-GRAPPLING - juniorzy kobiety podkategoria II: 

  1. JASIAK Martyna - Stare Miasto (ex aequo - punktów 3) i WACHOL Marta - Staroźreby (ex aequo - punktów 3)  
  2. RUTKA Iga - Stare Miasto (punktów 2)
  3. ANTONIEWSKA Julia - Drobin MOSiR (punktów 1)

   

            SUMO-GRAPPLING - juniorzy mężczyźni:

  1. ŻURAWSKI Mateusz - Staroźreby (punktów 3)
  2. SZCZEPAŃSKI Fryderyk - Kazimierz Biskupi (punktów 2)
  3. ŚLUSAR Jan - Dębnica Kaszubska (punktów 1)

            

           SUMO-GRAPPLING - juniorzy starsi kobiety:

  1. ĆWIEK Natalia - Stare Miasto (punktów 3)
  2. ŚLUSAR Magdalena - Dębnica Kaszubska (punktów 2)

 

 

           SUMO-GRAPPLING - juniorzy starsi mężczyźni podkategoria I:

  1. JASIAK Adam - Stare Miasto (punktów 3)
  2. WILCZYŃSKI Krystian - Drobin SSMSW (punktów 2)
  3. PUCHALSKI Wiktor - Stare Miasto (ex aequo - punktów 1) i MAZURKIEWICZ Dorian - Dębnica Kaszubska (ex aequo - punktów 1)

            

           SUMO-GRAPPLING - juniorzy starsi mężczyźni podkategoria II:

  1. BARAŃSKI Dawid - Drobin MOSiR (punktów 3)
  2. KUŹNIEWSKI Wiktor - Drobin MOSiR (punktów 2)
  3. CZABROWSKI Dominik - Drobin SSMSW (punktów 1)

    

            SZERMIERKA NA MIECZE - najmłodsi kobiety:

  1. JACOSZEK Olga - Kazimierz Biskupi (punktów 3)
  2. POMIANOWSKA Kamila - Staroźreby (punktów 2)

 

            SZERMIERKA NA MIECZE - najmłodsi mężczyźni:

  1. WAWRZENIEC Wiktor - Kraków (punktów 3)
  2. BIERNACKI Stanisław - Kazimierz Biskupi (punktów 2)
  3. MOJSIEWICZ Bartosz - Dębnica Kaszubska (punktów 1)

 

           SZERMIERKA NA MIECZE - młodzicy kobiety:

  1. WRÓBEL Maja - Golina (punktów 3)
  2. HYŻY Maria - Golina (punktów 2)
  3. KACPRZAK Amelia - Krośniewice (punktów 1)

  

            SZERMIERKA NA MIECZE - młodzicy mężczyźni podkategoria I:

  1. LUDWIKOWSKI Miłosz - Dębnica Kszubska (punktów 3)
  2. GÓRA Nikodem - Mrocza (punktów 2)
  3. WOJTACHNIO Antoni - Dębnica Kaszubska (punktów 1)

            

            SZERMIERKA NA MIECZE - młodzicy mężczyźni podkategoria II:

  1. RANISZEWSKI Antoni - Włocławek (punktów 3)
  2. TAMBORSKI Antoni - Golina (punktów 2)
  3. GŁYDZIAK Eryk - Krośniewice (punktów 1)

   

             SZERMIERKA NA MIECZE - kadeci mężczyźni:

  1. POPIOŁEK Wiktor - Warszawa (punktów 3)
  2. MŁYNAREK Szymon - Mrocza (punktów 2)
  3. WOJTACHNIO Filip - Dębnica Kaszubska (punktów 1)
  4. ĆWIEK Damian - Stare Miasto

      

             SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy kobiety podkategoria I:

  1. WACHOL Marta - Staroźreby (punktów 3)
  2. RUTKA Iga - Stare Miasto (punktów 2)
  3. JASIAK Martyna - Stare Miasto (punktów 1)     


             SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy kobiety podkategoria II:

  1. WŁODARCZYK Natalia - Kazimierz Biskupi (punktów 3)
  2. ŻELEK Olga - Stare Miasto (punktów 2)

  

            SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy mężczyźni podkategoria I:

  1. POPIOŁEK Antoni - Warszawa (punktów 3)
  2. ŻECHÓŁKO Jakub - Staroźreby (punktów 2)
  3. ŚLUSAR Jan - Dębnica Kaszubska (punktów 1)

 

            SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy mężczyźni podkategoria II: 

  1. SZCZEPAŃSKI Fryderyk - Kazimierz Biskupi (punktów 3)
  2. ŻURAWSKI Mateusz - Staroźreby (punktów 2)

   

            SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy starsi kobiety: 

  1. ŚLUSAR Magdalena - Dębnica Kaszubska (punktów 3)
  2. ĆWIEK Natalia - Stare Miasto (punktów 2)
  3. JANASIEWICZ Oliwia - Kazimierz Biskupi (punktów 1)

 

            SZERMIERKA NA MIECZE - juniorzy starsi mężczyźni:

  1. JASIAK Adam - Stare Miasto (punktów 3)

   

            SZERMIERKA NA MIECZE - licealiści młodsi kobiety:

  1. HORZEWSKA Sylwia - Stare Miasto (punktów 3)

 

            SZERMIERKA NA MIECZE - dorośli kobiety:

  1. DUBEL Katarzyna - Dębnica Kaszubska (punktów 3)

   

           WALKA NA NOŻE - młodzicy mężczyźni:

  1. TAMBORSKI Antoni - Golina (punktów 3)

  

            WALKA NA NOŻE - kadeci mężczyźni:

  1. ĆWIEK Damian - Stare Miasto (punktów 3)
  2. MŁYNAREK Szymon - Mrocza (punktów 2)

   

            WALKA NA NOŻE - juniorzy kobiety:

  1. WŁODARCZYK Natalia - Kazimierz Biskupi (punktów 3)

 

             WALKA NA NOŻE - juniorzy mężczyźni:

  1. SZCZEPANSKI Fryderyk - Kazimierz Biskupi (punktów 3)

   

             WALKA NA NOŻE - juniorzy starsi mężczyźni:

  1. PUCHALSKI Wiktor - Stare Miasto (punktów 3)

  

            WALKA NA NOŻE - dorośli:

  1. JACOSZEK Jarosław - Kazimierz Biskupi (punktów 3)

    

            NUNCHAKU-KUMITE - młodzicy kobiety:

  1. WRÓBEL Maja - Golina (punktów 3)                                                        
  2. HYŻY Maria - Golina (punktów 2)

    

           NUNCHAKU-KUMITE - młodzicy mężczyźni:

  1. TAMBORSKI Antoni - Golina (punktów 3)

  

             NUNCHAKU-KUMITE - kadeci mężczyźni:

  1. JACOSZEK Filip - Kazimierz Biskupi (punktów 3)

 

            NUNCHAKU-KUMITE - juniorzy kobiety:

  1. WŁODARCZYK Natalia - Kazimierz Biskupi (punktów 3)
  2. ŁUNIEWSKA Julia - Staroźreby (punktów 2)

  

             NUNCHAKU-KUMITE - juniorzy mężczyźni:

  1. MIKOŁJACZYK Mateusz - Stare Miasto (punktów 3)
  2. SZCZEPAŃSKI Fryderyk - Kazimierz Biskupi (punktów 2)

 

            NUNCHAKU-KUMITE - juniorzy starsi kobiety: 

  1. ĆWIEK Natalia - Stare Miasto (punktów 3)

 

             NUNCHAKU-KUMITE - juniorzy starsi mężczyźni: 

  1. PUCHALSKI Wiktor - Stare Miasto (punktów 3)    

 

            NUNCHAKU-KUMITE - licealiści młodsi kobiety:

  1. BALCERAK Klaudia - Włocławek  (punktów 3)

 

            NUNCHAKU-KUMITE - dorośli mężczyźni:

  1. GROCHOWSKI Marcin - Brenna (ex aequo - punktów 3) i JACOSZEK Jarosław - Kazimierz Biskupi (ex aequo - punktów 3)

 

            NUNCHAKU-KUMITE - seniorzy:

  1. BIERNACKI Dariusz - Kazimierz Biskupi (punktów 3)

  

            YAKUSOKU-KUMITE - juniorzy: 

  1. Zespół Staroźreby: ŻURAWSKI Mateusz (punktów 3) i ŻECHÓŁKO Jakub (punktów 3)

 

            YAKUSOKU-KUMITE - dorośli:  

  1. Zespół Kazimierz Biskupi: BIERNACKI Dariusz (punktów 3) i BIERNACKI Stanisław (punktów 3)

 

           MAKIWARA-KUMITE - najmłodsi kobiety:
  1. JACOSZEK Olga - Kazimierz Biskupi (punktów 3)

     

            MAKIWARA-KUMITE - najmłodsi mężczyźni:

  1. BIERNACKI Stanisław - Kazimierz Biskupi (ex aequo - punktów 3) i MOJSIEWICZ Bartosz - Dębnica Kaszubska (ex aequo - punktów 3)

 

            MAKIWARA-KUMITE - młodzicy kobiety:

  1. KACPRZAK Amelia - Krośniewice (ex aequo - punktów 3) i ŚLEDŹ Zuzanna - Stare Miasto (ex aequo - punktów 3)

   

           MAKIWARA-KUMITE - młodzicy mężczyźni podkategoria I:

  1. GÓRA Nikodem - Mrocza (punktów 3)
  2. WOJTACHNIO Antoni - Dębnica Kaszubska (punktów 2)

         

             MAKIWARA-KUMITE - młodzicy mężczyźni podkategoria II:

  1. GŁYDZIAK Eryk - Krośniewice (punktów 3)                                       
  2. LUDWIKOWSKI Miłosz - Dębnica Kaszubska (punktów 2)
  3. RANISZEWSKI Antoni - Włocławek (punktów 1)

     

             MAKIWARA-KUMITE - kadeci mężczyźni:

  1. LEŚNIEWSKI Marcel - Drobin MOSiR (punktów 3)
  2. POPIOŁEK Wiktor - Warszawa (punktów 2)
  3. WOJTACHNIO Filip - Dębnica Kaszubska (punktów 1)

 

            MAKIWARA-KUMITE - juniorzy kobiety podkategroria I:

  1. RUTKA Iga - Stare Miasto (punktów 3)
  2. JASIAK Martyna - Stare Miasto (punktów 2)
  3. MAREK Daria - Bytom (punktów 1)


            MAKIWARA-KUMITE - juniorzy kobiety podkategroria II:

  1. ŻELEK Olga - Stare Miasto (punktów 3)
  2. WŁODARCZYK Natalia - Kazimierz Biskupi (punktów 2)
  3. GRYBSKA Konstancja - Bytom (punktów 1) 

  

             MAKIWARA-KUMITE - juniorzy mężczyźni podkategoria I:

  1. MIKOŁAJCZYK Mateusz - Stare Miasto (punktów 3)
  2. SZLENK Jakub - Bytom (punktów 2)
  3. BERGER Dawid - Bytom (punktów 1)

  

            MAKIWARA-KUMITE - juniorzy mężczyźni podkategoria II: 

  1. ZENDEROWSKI Kuba - Bytom (punktów 3)
  2. POPIOŁEK Antoni - Warszawa (punktów 2)
  3. ŚLUSAR Jan - Dębnica Kaszubska (punktów 1)

 

            MAKIWARA-KUMITE - juniorzy starsi kobiety: 

  1. JANASIEWICZ Oliwia - Kazimierz Biskupi (punktów 3)
  2. RYŃSKA Martyna - Bytom (punktów 2)  
  3. ŚLUSAR Magdalena - Dębnica Kaszubska (punktów 1)  

 

             MAKIWARA-KUMITE - juniorzy starsi mężczyźni: 

  1. JASIAK Adam - Stare Miasto (punktów 3)
  2. MAZURKIEWICZ Dorian - Dębnica Kaszubska (punktów 2)

   

            MAKIWARA-KUMITE - dorośli kobiety:

  1. DUBEL Katarzyna - Dębnica Kaszubska (punktów 3)

 

            MAKIWARA-KUMITE - dorośli mężczyźni:

  1. JACOSZEK Jarosław - Kazimierz Biskupi (punktów 3)

 

             MAKIWARA-KUMITE - seniorzy:

  1. BIERNACKI Dariusz - Kazimierz Biskupi (punktów 3)
 
            RENRAKU-WAZA - Młodzicy kobiety:
  1. POMIANOWSKA Kamila - Staroźreby (punktów 3)

   

            RENRAKU-WAZA - juniorzy kobiety

  1. WACHOL Marta - Staroźreby (punktów 3)


             RENRAKU-WAZA - juniorzy mężczyźni:

  1. ŻECHÓŁKO Jakub - Staroźreby (punktów 3)
  2. MIKOŁAJCZYK Mateusz - Stare Miasto (punktów 2)
     

             TOKUI-KATA - kadeci mężczyźni:

  1. LEŚNIEWSKI Marcel - Drobin MOSiR (punktów 3)
  2. POMIANOWSKI Jakub - Drobin MOSiR (punktów 2)

    

            TOKUI-KATA - juniorzy starsi - kobiety:

  1. JANASIEWICZ Oliwia - Kazimierz Biskupi (punktów 3)

  

             TOKUI-KATA - licealiści młodsi mężczyźni:

  1. MIKOŁJACZYK Maciej - Stare Miasto (punktów 3)

  

             TOKUI-KATA - mistrzowie:

  1. DENISIUK Artur - Warszawa (punktów 3)
  2. GRAFF Sławomir - Bolesławiec (punktów 2)
  3. KUBAT Tomasz - Bytom (punktów 1)
 
            POKAZ SPECJALNY INDYWIDUALNIE - młodzicy:
  1. CZAPLIŃSKA Natalia - Drobin MOSiR (punktów 3)

 

               POKAZ SPECJALNY INDYWIDUALNIE - dorośli kobiety:

  1. DUBEL Katarzyna - Dębnica Kaszubska (punktów 3)

 

            POKAZ SPECJALNY INDYWIDUALNIE - dorośli męźczyźni:

  1. GROCHOWSKI Marcin - Brenna (punktów 3)

 

            POKAZ SPECJALNY INDYWIDUALNIE - mistrzowie formy:

  1. TKACZ Sławomir - Piastów (punktów 3)

 

            POKAZ SPECJALNY INDYWIDUALNIE - mistrzowie samoobrona:

  1. Puczyński Bogdan - Skierniewice (punktów 3)

 

                POKAZ SPECJALNY ZESPOŁOWY - juniorzy starsi:

  1. Zespół Drobin SSMSW: ADAMKIEWICZ Kamil (punktów 3), CZABROWSKI Dominik (punktów 3), GRADOMSKI Norbert (punktów 3), WAWRZEŃCZAK Jan (punktów 3), WILCZYŃSKI Krystian (punktów 3)

 

             POKAZ SPECJALNY ZESPOŁOWY - dorośli:

  1. Zespół Dębnica Kaszubska: PETLAKOWSKI Oskar (punktów 3), PETLAKOWSKI Bartosz (punktów 3)

 

             POKAZ SPECJALNY ZESPOŁOWY - mistrzowie formy:

  1. Zespół Piastów: JURCZAKOWSKI Adam (punktów 3), WIĘCH Robert (punktów 3), SOROKA Mirosław (punktów 3) 

     

             POKAZ SPECJALNY ZESPOŁOWY - mistrzowie samoobrona:

  1. Zespół Piastów: JURCZAKOWSKI Adam (punktów 3), WIĘCH Robert (punktów 3)

    

             POKAZ SPECJALNY ZESPOŁOWY - mistrzowie szermierka:

  1. Zespół: PUCZYŃSKI Bogdan - Skierniewice (punktów 3), JURCZAKOWSKI Adam - Piastów (punktów 3)

 

            KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE - juniorzy starsi:

  1. WIECZOREK Mikołaj - Bytom (punktów 3)

          

               KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE - licealisci młodsi kobiety:

  1. GONIWIECHA Weronika - Bytom (punktów 3)
  2. HORZEWSKA Sylwia - Stare Miasto (punktów 2)

  

             KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE - licealiści młodsi mężczyźni:

  1. MIKOŁAJCZYK Maciej - Stare Miasto (punktów 3)

 

             KATA TSUNAMI INDYWIDUALNIE - mistrzowie:

  1. DENISIUK Artur - Warszawa (punktów 3)
  2. GRAFF Sławomir - Bolesławiec (punktów 2)
  3. KUBAT Tomasz - Bytom (puntów 1)

 

          KATA TSUNAMI ZESPOŁOWO - licealiści młodsi:

  1. Zespół Stare Miasto: MIKOŁAJCZYK Stanisław (punktów 3), MIKOŁAJCZYK Maciej (punktów 3), MIKOŁAJCZYK Mateusz (punków 3)

  

           KATA TSUNAMI Z BRONIĄ INDYWIDUALNIE - kadeci mężczyźni: 

  1. MAREK Daria - Bytom (punktów 3)
  2. GRYBSKA Konstancja - Bytom (punktów 2)

    

           KATA TSUNAMI Z BRONIĄ INDYWIDUALNIE - juniorzy mężczyźni: 

  1. BERGER Dawid - Bytom (ex aequo - punktów 3) i SZLENK Jakub - Bytom (ex aequo - punktów 3)
  2. ZENDEROWSKI Kuba - Bytom (punktów 2)

 

          KATA TSUNAMI Z BRONIĄ INDYWIDUALNIE - juniorzy starsi kobiety:

  1. RYŃSKA Martyna - Bytom (punktów 3)

 

           KATA TSUNAMI Z BRONIĄ INDYWIDUALNIE - juniorzy starsi mężczyźni: 

  1. WIECZOREK Mikołaj - Bytom (punktów 3)

 

           KATA TSUNAMI Z BRONIĄ INDYWIDUALNIE - licealisci młodsi - kobiety: 

  1. GONIWIECHA Weronika - Bytom (punktów 3)

 

           KATA TSUNAMI Z BRONIĄ INDYWIDUALNIE - mistrzowie:

  1. DENISIUK Artur - Warszawa  (ex aequo - punktów 3) i GRAFF Sławomir - Bolesławiec (ex aequo - punktów 3)
  2. KUBAT Tomasz - Bytom (punktów 2)

MPMPNajbardziej cieszy widok na podium najmłodszych. To przyszłość narodu.

  

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

 

   Klasyfikacja drużynowa ustalana jest poprzez zsumowanie punktów za zajęte przez reprezentantów danego ośrodka miejsca medalowe:

  1. za złoty medal – 3 punkty, 
  2. za srebrny – 2 punkty, 
  3. za brązowy – 1 punkt.

      Oto klasyfikacja drużynowa:

  1. Drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego POWA Stare Miasto, woj. wielkopolskie - punktów 80
  2. Drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego Sato Kazimierz Biskupi, woj. wielkopolskie - punktów 72
  3. Drużyna Klubu Karate Goju-ryu Dębnica Kaszubska, woj. pomorskie - punktów 59
  4. Drużyna Sekcji Sztuk Walki MOSiR w Drobinie, woj. mazowieckie - punktów 49
  5. Drużyna Śląskiego Centrum Karate Tsunami z siedzibą w Bytomiu, woj. śląskie - punktów 41
  6. Drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego Shuriken Staroźreby, woj. mazowieckie - punktów 40
  7. Drużyna Golińskiego Klubu Karate Tsunami, woj. wielkopolskie - punktów 25
  8. Drużyna Polskiego Zrzeszenia Ju-jitsu i Karate Shotokan Piastów, woj. mazowieckie (ex aequo - punktów 21) i DrużynHonbu Dojo Centralnej Szkoły Karate Tsunami Warszawa, woj. mazowieckie (ex aequo - punktów 21)
  9. Drużyna Sekcji Samoobrony i Mieszanych Sztuk Walki w Drobinie, woj. mazowieckie (ex aequo - punktów 15) i Drużyna Klubu Academy Martial Arts Włocławek, woj. kujawsko-pomorskie  (ex aequo - punktów 15)
  10. Drużyna Krośniewickiego Klubu Sportowego Karate-do Tsunami, woj. łódzkie (ex aequo - punktów 12) i Drużyna Szkoły Walki RAION Mrocza, woj. kujawsko-pomorskie  (ex aequo - punktów 12) 
  11. Drużyna Krakowskiego Centrum Combat Self Defense Kraków, woj. małopolskie - punktów 8
  12. Drużyna Ośrodek Karate Tsunami w Bolesławcu, woj. dolnośląskie (ex aequo - punktów 7) i Drużyna Ośrodka Karate Tsunami Brennna, woj. śląskie  (ex aequo - punktów 7)
  13. Drużyna Polskiej Unii Jiu-jitsu i Szermierki z siedzibą w Skierniewicach, woj. łódzkie - punktów 6.
 
Serdecznie gratulujemy zwycięskim zawodnikom i zwycięskim drużynom. 
 
MP
 MP

 

 

Wielu uczestników Mistrzostw Polski wykonywało pamiątkowe fotografie

z Benedyktem Szymańskim, byłym dyrektorem głównej wytwórni samochodów: FSO (Fabryki Samochodów Osobowych Warszawa). Auta z tej wytwórni były kiedyś obiektem marzeń wielu Polaków.

Prowadzący Mistrzostwa Polski prezes Federacji soke Ryszard Murat 10 dan przedstawiając go podkreślił, że droga życiowa Benedykta Szymańskiego jest przykładem niezwykłej pracowitości, wytrwałości i systematyczności, bez względu na trudy i przeciwności, przypominając drogę sportową osób uprawiających sztukę walki.

Benedykt Szymański od 17-go roku życia, aż 43 lata przepracował w tej samej firmie, właśnie w FSO, zaczynając od najniższego stanowiska, nie robotnika, lecz pomocnika robotnika, i stopniowo awansował na coraz wyższe funkcje, aż do najwyższej - dyrektora tej wielkiej fabryki. Jest to jedyny znany przypadek takiej wytrwałości na całym świecie i może być wzorem dla wszystkich innych osób i dowodem, że praca i wytrwałość mogą naprawdę przynieść najwyższe sukcesy.

 
Edycja II Mistrzostw Polski:
14 sierpnia 2021 roku w Warszawie 

   Edycja II Mistrzostw Polski odbędzie się w sobotę 14 sierpnia 2021 roku (godz. 10-18) w siedzibie Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki, ul. Patriotów 247, Warszawa Radość.

   W trakcie Edycji II (14 sierpnia 2021 roku) rozegrana zostanie druga część konkurencji, a konkretnie:  
  1. Łucznictwo Tatarskie: Strzelanie do celu Styl Tatarski
  2. Łucznictwo Tatarskie: Strzelanie do celu Styl Dowolny
  3. Łucznictwo Tatarskie: Strzelanie do celu w różnych pozycjach
  4. Łucznictwo Tatarskie: Strzelanie w ruchu do celu
  5. Łucznictwo Tatarskie: Zespołowe Strzelanie Salwami
  6. Łucznictwo Tatarskie: Tatarski Pojedynek Łuczniczy
  7. Shuriken: Rzucanie Gwiazdą do celu
  8. Shuriken-kumite: Pojedynek Gwiazd
  9. Tameshi-wari (łamanie dachówek)
  10. Mistrzostwa siłowo-wytrzymałościowe w rwaniu ciężaru
  11. Mistrzostwa siłowo-wytrzymałościowe w pompkach
  12. Mistrzostwa siłowo-sprawnościowe w wymykach
  13. Makiwara-kumite (po raz drugi)
  14. Szermierka na miecze (po raz drugi)
  15. Walka na noże (po raz drugi)
  16. Nunchaku-kumite (po raz drugi)
  17. Sumo-grappling (po raz drugi). 
 MP

 

 

 

 

  

 

 

 


Shihan Artur Denisiuk 6 dan

w trakcie konkurencji Tameshi-wari

(rozbijania - łamania dachówek). 

MP             W konkurencjach łuczniczych dobrze radzą sobie także najmłodsi, choć strzelają nie z łuku bojowego,

lecz treningowego (o zmniejszonej sile naciągu) i strzałami nie z grotami żelaznymi, lecz z gumowymi pacynami.

MP

 

shuriken 


Celne strzelanie

z prawdziwego łuku (od lewej), podobnie jak rzucanie gwiazdami shuriken (u góry) daje niezwykłą skuteczność w walce i zapewnia przewagę nad każdym przeciwnikiem.

 MP  MP

 

 

 

 

 

      

 

  

 

Shihan Artur Denisiuk 6 dan zadziwiał wszystkich

bezbłędnie trafiając w cel za każdym razem. 

shiriken

  

  

 

Rzucanie żelaznymi gwiazdami shuriken

jest również jednym z ważnych działów miotania przedmiotami i ma wielkie znaczenie dla samoobrony, ponieważ

przy dysponowaniu 7-10 egzemplarzami shuriken daje możliwość obrony nawet przed grupą napastników.


Rzucanie gwiazdami shuriken jest podobne

do rzucania nożem, ale ma nad nim przewagę, ponieważ gwiazda zawsze

wbija się w cel. Wystarczy tylko rzucić

ją celnie i mocno.

 

Z tych powodów każdy trenujący

sztukę walki powinien również - oprócz łucznictwa - ćwiczyć rzucanie gwiazdami, aby zwiększyć swą skuteczność i nie narazić się na zaskoczenie w sytuacji

użycia shuriken przez napastnika.  

 

Na fotografii: treningowe żelazne

gwiazdy shuriken malujemy na żółto, 

  a to na podstawie doświadczenia: wtedy     łatwiej znaleźć je w trawie i wśród zieleni.

MP

 

 

  

 

Niektórzy

ze zwycięzców:

od lewej Artur Denisiuk 6 dan

i Waldemar Nowak

2 dan, od prawej

dr Piotr Chodorek, właściciel Lecznicy Weterynaryjnej Warszawa Anin. 

 dr Chodorek


   Serdecznie zapraszamy zatem na II Edycję Mistrzostw Polski 14 sierpnia 2021 roku.             




Użyte tu fotografie i teksty należą do właściciela tej strony.
Kopiowanie lub wykorzystywanie jakichkolwiek fotografii
lub fragmentów tekstu bez pisemnej zgody właściciela strony jest zabronione.
Naruszenie tych praw w razie ujawnienia grozi odpowiedzialnością cywilną i karną.
Odwiedzin:
379683